23 lutego, niedziela, g. 11.00, sala koncertowa

KONCERT FAMILIJNY
ZIMOWY ZAWRÓT GŁOWY


CHÓR DZIECIĘCY ZESPOŁU PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH
I STOPNIA w KIELCACH
CHÓR DZIECIĘCY MAŁA FERMATA
CHÓR DZIECIĘCY PLUSZOWE NUTKI PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO
IM. PLUSZOWEGO MISIA w NOWINACH
CHÓR DZIECIĘCY MAŁE NUTKI
PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 25 w KIELCACH
CHÓR SZKOŁY PODSTAWOWEJ
w LIPOWYM POLU SKARBOWYM

PIOTR SITKOWSKI fortepian
SEBASTIAN KALWAT gitara

MAGDALENA CABAJ, MAŁGORZATA SZYMONIAK przygotowanie chórów
EWA ROBAK dyrygent, animacja publiczności

kup bilet on-line


Zimowy zawrót głowy w towarzystwie najlepszych dziecięcych chórów śpiewających a cappella lub z udziałem fortepianu!. Na scenie przeplatane ekranowymi wizualizacjami snuć się będą zimowe opowieści, a emocje wzrastać będą wraz z każdym kolejnym znanym utworem, do którego rytm wybijany będzie przez młodą publiczność na bub-bum rurkach i instrumentach perkusyjnych.

Dla dzieci od lat 3

EWA ROBAK
Doktor habilitowany sztuki w dyscyplinie artystycznej dyrygentura, pracownik w Katedrze Muzyki. Od listopada 2019 pełni funkcję Dziekana Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Prowadzi m. in. zajęcia z dyrygowania, pracuje z chórem akademickim. Jest założycielką Chóru Kameralnego Fermata oraz dyrygentem chóru Antidotum. Pracuje z chórem dziecięcym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach. Z prowadzonymi przez siebie zespołami dokonała szeregu nagrań radiowych i telewizyjnych. Chóry pod jej kierownictwem wzięły udział w nagraniu 12 płyt. Znaczną część jej aktywności zawodowej wypełnia działalność artystyczna. Koncertowała w kraju i za granicą (Dania, Słowacja, Czechy, Białoruś, Ukraina, Hiszpania, Włochy, Izrael, USA, Austria). Oprócz nagród zdobytych z prowadzonymi przez siebie zespołami, otrzymała szereg nagród indywidualnych. Celem jej pracy społeczno-organizacyjnej w regionie świętokrzyskim jest rozśpiewywanie kielczan od przedszkola do seniora.


CHÓR DZIECIĘCY OGÓLNOKSZTAŁCĄCEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I ST. w KIELCACH – powstał w 2016 z inicjatywy Ewy Robak. Członkami zespołu są dzieci w wieku 7 – 9 lat. Mali chórzyści mają na swym koncie szereg koncertów, m.in. Koncert familijny w Filharmonii Świętokrzyskiej w 2018, udział w rejestracji TVP 3 koncertu oratorium Do Betlejem, koncert charytatywny dla chorej koleżanki, Wokół Moniuszki - muzyką o historii podczas święta miasta Kielce (2019), koncert podczas III Festiwalu im. J. Garści w Stalowej Woli i in. Najnowszym przedsięwzięciem zespołu jest nagranie świątecznego teledysku do piosenki To dla Ciebie gram.


MAGDALENA CABAJ – dyrygent chóru dziecięcego Mała Fermata i chóru przedszkolnego Małe Nutki, nauczyciel muzyki, plastyki oraz zajęć umuzykalniających. Absolwentka Instytutu Edukacji Muzycznej UJK w Kielcach, specjalność: dyrygowanie i prowadzenie zespołów oraz śpiew estradowy.


CHÓR DZIECIĘCY MAŁA FERMATA – zespół działa od listopada 2018. Zaprezentował się na terenie miasta podczas wielu koncertów, m.in.: Wokół Moniuszki - muzyką o historii, VI Kielecki Magiel Muzyczny, Wigilia dla sportowców, Piosenki dla Mamy, oratorium Do Betlejem z Filharmonią Futura z Krakowa. Od stycznia 2020 chór należy do Projektu Akademia Chóralna Śpiewająca Polska. Dyrygentem zespołu jest Magdalena Cabaj.


CHÓR MAŁE NUTKI – Przedszkola Samorządowego nr 25 w Kielcach - został założony w 2019, a od stycznia 2020 należy do ogólnopolskiego projektu Akademia Chóralna Śpiewająca Polska, wspieranego przez MKiDN. Chór dziecięcy występuje podczas uroczystości przedszkolnych i reprezentuje jednostkę na terenie miasta Kielce. Zespół prowadzony jest przez Magdalenę Cabaj.


MAŁGORZATA SZYMONIAK – nauczyciel rytmiki i wokalistka Chóru Kameralnego Fermata od początku jego istnienia. Na co dzień pracuje jako nauczyciel muzyki, prowadzi wokalny zespół młodzieżowy, Chór Seniora Animusz oraz chór dziecięcy Pluszowe Nutki.


CHÓR PLUSZOWE NUTKI – działa od listopada 2019 pod opieką Małgorzaty Szymoniak i ma na swoim koncie pierwszy poważny koncert pt. Kolędy i pastorałki świata. W skład chóru wchodzą dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Pluszowego Misia w Nowinach. Od stycznia 2020 chór należy do projektu Akademia Chóralna Śpiewająca Polska.


KATARZYNA KLETOWSKA
Absolwentka kierunku Wychowanie Muzyczne, wieloletni nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej w Skorzeszycach. Pracuje również z najmłodszymi dziećmi w charakterze rytmiczki. Jej pasją jest koncertowanie z Chórem Kameralnym Fermata, który współtworzy od początku istnienia zespołu. Do koncertu Zimowy zawrót głowy przygotowała zespół dzieci z takich placówek, jak: Szkoła Podstawowa w Skorzeszycach, Przedszkole Samorządowe nr 3 w Kielcach oraz Przedszkole Samorządowe w Morawicy. Swoich podopiecznych rozmiłowuje w śpiewie zespołowym, co skutkuje ich udziałem w najważniejszych muzycznych wydarzeniach i konkursach w regionie.strona główna

Luty 2020