22 lipca, piątek, g.19.00, Dziedziniec koncertowy

WIESŁAW WYSOCKI saksofon, klarnet
WIKTOR WYSOCKI perkusja

Bilety w cenie 25 zł

Podczas koncertu usłyszymy utwory z płyty "Moja wycinanka". To odkryte w archiwach i odkurzone z rękopisów utwory mistrza Jerzego Wasowskiego w aranżacji Bogdana Hołowni i w interpretacji Piotra Zubka – nadziei polskiej wokalistyki jazzowej. Znane utwory zyskają tu nową barwę, a piosenki zapomniane powrócą w kunsztownej jazzowej oprawie.

PIOTR ZUBEK
Jeden z przedstawicieli młodego pokolenia w muzyce. Mimo młodego wieku, swój talent muzyczny prezentował w programach telewizyjnych („Must be the music”, „Bitwa nad głosy”) oraz na scenach wielu polskich miast, współdzieląc je z wieloma czołowymi gwiazdami polskiej muzyki. Jego debiutancki album „Moja wycinanka” został nagrodzony „Mateuszem 2019” Radiowej Trójki.

BOGDAN HOŁOWNIA
Pianista, nazywany romantykiem fortepianu, od blisko trzydziestu lat zaliczany jest do czołówki polskich muzyków jazzowych. Współpracował m.in. z Ewą Bem, Lorą Szafran, Janem Ptaszynem Wróblewskim czy Michałem Urbaniakiem. Studiował grę na fortepianie w słynnym Berklee College of Music w Bostonie. W roku 2001 otrzymał Fryderyka w kategorii "Jazzowy Album Roku" za płytę "Don't Ask Why - piano solo", a w roku 2002 został laureatem Grand Prix Jazz "Melomani" jako artysta roku. Hołownia jest także badaczem twórczości Jerzego Wasowskiego, a najbardziej naturalnym muzycznym środowiskiem artysty są standardy – zarówno te amerykańskie, jak i polskie ponadczasowe melodie.

WOJCIECH PULCYN
Kontrabasista, absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina na wydziale jazzowym oraz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie (w klasie prof. Zbigniewa Wegehaupta). Autor muzyki do wielu spektakli teatralnych, laureat licznych konkursów polskich i międzynarodowych – zarówno indywidualnie jak i zespołowo. Współpracuje z największymi nazwiskami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej.

WIESŁAW WYSOCKI
Klarnecista, saksofonista i pianista. Absolwent Wydziału Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat głównych nagród na festiwalach: „Jazz Juniors” w Krakowie oraz „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu. Gra na flecie, klarnecie, klarnecie basowym, saksofonach: sopranowym, altowym, tenorowym i barytonowym. Kompozytor i aranżer. Wydał płytę pt. „Księżycowy chłopiec” z muzyką Krzysztofa Komedy i śpiewem Doroty Gorjainow. Współpracował z takimi orkiestrami jak Alex Band, Big Warsaw Band, Kukla Band. Brał udział w koncercie Natalie Cole i Raya Charlesa podczas ich występów w Polsce. Jest zapraszany do współpracy przez czołówkę polskich muzyków i kompozytorów, dzięki czemu regularnie występuje w różnych programach telewizyjnych i koncertach estradowych. Od 1996 r. na stałe występuje w zespole Gold Washboard

WIKTOR WYSOCKI – multiinstrumentalista młodego pokolenia, kompozytor, aranżer. Członek zespołów muzycznych najważniejszych teatrów Warszawy. Jako muzyk brał udział w festiwalach na terenach Polski i Europy. Niedawno nakładem wydawnictwa Polskiego Radia ukazała się płyta zawierająca jego autorskie utwory pt. „Jazz dla juniora”.