ODWOŁANY!!!

20 marca, piątek, g. 19.00, sala koncertowa

AKADEMIA ADAMA SZTABY

ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
ADAM SZTABA dyrygent

W programie utwory ADAMA SZTABY na orkiestrę
symfoniczną inspirowane muzyką filmową,
rockową, jazzem i folklorem podhalańskim.


Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!

Filharmonia uczestniczy w programie
„filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!”,
organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN
Adam Sztaba - kompozytor, aranżer, dyrygent, pianista i producent muzyczny, a także osobowość telewizyjna. Na koncie ma współpracę z czołówką polskiej sceny muzycznej – m.in. z Marylą Rodowicz, Kayah, Edytą Górniak, Natalią Kukulską, Kasią Kowalską, Anią Dąbrowską i grupą Perfect. Koncertował także z gwiazdami światowego formatu, jak: Quincy Jones, Terence Blanchard, Chris Botti, Richard Galliano, Dolores O’Riordan, Michael Bolton, Karel Gott José Carreras, José Curra.
Był kierownikiem muzycznym w Tańcu z gwiazdami oraz podczas Sopot Festival.
Przez wszystkie 11 edycji występował w jury Must Be The Music. Od stycznia br. pełni rolę kierownika muzycznego oraz dyrygenta w musicalu Człowiek z La Manchy wystawianego na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie.
Do Kielc przyjeżdża ze swoimi utworami, w których pobrzmiewa i rock i jazz, a także muzyka filmowa. Niektóre z tych utworów znajdują się na płycie Muzyka własna, którą będzie można nabyć – wraz z autografem artysty – po koncercie.
Wspierać go będzie wraz z kolegami z sekcji rytmicznej młodszy brat – Łukasz, również pianista i kompozytor, występujący obecnie w zespole Oberschlesien, członek Orkiestry Adama Sztaby.

ADAM SZTABA
Absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie kompozycji prof. Zbigniewa Rudzińskiego W wieku 17 lat zainspirowany musicalem Metro stworzył własny musical Fatamorgana? wystawiony w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie. Debiutancką muzykę docenił Janusz Stokłosa i Janusz Józefowicz, z którymi w roku 1994 rozpoczął współpracę w Teatrze Studio Buffo w Warszawie.
W wieku 20 lat został kierownikiem muzycznym zespołu Maryli Radowicz. W latach 1997-2001 współpracował z Edytą Górniak jako kierownik muzyczny, aranżer i pianista.
W roku 2002 i 2003 pełnił funkcję kierownika muzycznego oraz pianisty w programie telewizyjnym Idol. W 2003 roku napisał muzykę do spektaklu tanecznego Opentaniec, nad którym patronat objął Prezydent Aleksander Kwaśniewski. Premiery spektaklu odbyły się w Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie.
W 2005 - 2006 był kierownikiem muzycznym, dyrygentem i aranżerem w programie telewizyjnym Taniec z gwiazdami. Zrodzona na potrzeby programu Orkiestra Adama Sztaby funkcjonuje do dziś.
W roku 2010 był kierownikiem muzycznym, aranżerem i dyrygentem Ceremonii Otwarcia Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Warszawie.
W tym samym roku na koncercie z okazji 85-lecia Polskiego Radia poprowadził Polską Orkiestrę Radiową podczas recitalu Stinga. Od 2011 do 2016 roku pełnił rolę jurora w popularnym programie telewizyjnym „Must be The Music. Tylko muzyka. W grudniu 2014 wydał swój autorski album pt. Muzyka własna, który zawiera muzykę̨ ze spektaklu tanecznego Opentaniec oraz ścieżkę̨ dźwiękową̨ do filmu Od pełni do pełni w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Varsovia.
W 2016 r. był jednym z kierowników muzycznych, aranżerów i dyrygentów podczas Światowych Dni Młodzieży.
W ostatnich latach powstały też kompozycje orkiestrowe Adama Sztaby, m. in.: Leopoldinum (2016), Riffenuto (2017) oraz Polonez 1918 (2018). Utwór Riffenuto w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Varsovia znalazł się̨ w aplikacji Orkiestrownik.
Od stycznia 2020 r. Adam Sztaba pełni rolę kierownika muzycznego oraz dyrygenta w musicalu Człowiek z La Manchy wystawianego na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie.
Poza wspomnianymi artystami współpracował też z wieloma polskimi gwiazdami, m.in.: Kayah, Kasią Kowalską, Ewą Małas – Godlewską, Natalią Kukulską, Katarzyną Nosowską, Igorem Herbutem, Kubą Badachem, Piotrem Cugowskim, Atom String Quartet oraz gwiazdami światowymi, m.in.: Quincy Jonesem, Terencem Blanchardem, Chrisem Botti, Richardem Galliano, Dolores O’Riordan, Michaelem Boltonem, Karelem Gottem, Caro Emerald, Heleną Vondráčkovą, José Carrerasem, José Currą, Demisem Roussosem, zespołem Čechomor, WDR Big Bandem, NDR Big Bandem.strona główna

Marzec 2020