19 stycznia, niedziela, g. 11.00, sala koncertowa

KONCERT FAMILIJNY

MOZART NA JAMAJCE


CATUS QUARTET
DAMIAN SZYDŁOWSKI fortepian
MICHAŁ BERLIŃSKI gitara
MARIUSZ MUCHA gitara basowa
ZBIGNIEW ZAGÓRA perkusja

AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA prowadzenie

kup bilet on-line


Czy gdyby Mozart urodził się na Jamajce – grałby regaae? A czy Beethoven, gdyby pochodził z Nowego Orleanu, byłby słynnym jazzmanem? Odpowiedzi poznamy podczas koncertu, który będzie muzyczną podróżą po różnych zakątkach ziemi. Jesteście gotowi odkrywać fascynujący świat dźwięków właściwy dla tych tajemniczych miejsc? Zatem ruszamy! Będzie kolorowo, radośnie i twórczo.

Dla dzieci od lat 3

CATUS QUARTET
Zespół powstał w Kielcach w 2012 roku. Obecny skład, który tworzą doświadczeni muzycy,ukształtował się trzy lata temu.
Pomysł połączenia muzyki klasycznej z różnymi stylami muzyki rozrywkowej i jazzowej zrodził się pod wpływem fascynacji dokonaniami francuskiego pianisty i kompozytora Jacquesa Loussiera. Zespół aktywnie koncertuje w kraju i za granicą.


AGNIESZKA NOWAK-ZAGÓRA
Flecistka Filharmonii Świętokrzyskiej. Prowadzi audycje muzyczne w szkołach na terenie województwa świętokrzyskiego, koncerty z cyklu Akademia Melomana oraz familijne, a także okrasza słowem koncerty symfoniczne i kameralne odbywające się w Kielcach i innych miastach regionu. Bierze udział w cyklach muzycznych: Z muzyką przez wieki, Zamkowe spotkania z muzyką oraz w festiwalach Jeunesses Musicales.strona główna

Styczeń 2020