12 lutego, środa, g. 18.30, sala koncertowa

IDOL

DAN FOGELMAN reżyseria i scenariusz
JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Obsada:
AL PACINO, ANNETTE BENING, JENNIFER
GARNER, CHRISTOPHER PLUMMER i inni
THEODORE SHAPIRO muzyka
STEVE YEDLIN zdjęcia

kup bilet on-line


Reżyseria i scenariusz : Dan Fogelman
Obsada: Al Pacino, Annette Bening, Jennifer Garner, Christopher Plummer i inni
Muzyka: Theodore Shapiro
Zdjęcia: Steve Yedlin
Gatunek: dramat, komedia
Produkcja: USA
Premiera: 3 lipca 2015 (Polska), 26 marca 2015 (świat)

Czas trwania projekcji: 1 godz. 46 min.

Film oparty na utartych schematach kina obyczajowego, który dzięki dobrze poprowadzonej fabule i mistrzowskiemu Pacino wybija się ponad przeciętność.
Danny Collins był kiedyś piękny i młody. Teraz jest już tylko piękny. I odcina kupony od swej piosenkarskiej kariery. Wciąż żyje szybko, nadużywa ile się da i zadaje się z nieprzyzwoicie młodymi kobietami. Pewnego dnia otrzymuje tajemniczy list napisany do niego prawie 40 lat temu. Jest to wiadomość od samego Johna Lennona i Yoko Ono. Po przeczytaniu ciepłych słów Danny postanawia dać sobie jeszcze jedną szansę na zrealizowanie młodzieńczych marzeń i naprawienie rodzinnych relacji. Nie będzie to łatwe, szczególnie jeśli całe lata spędzało się w oparach alkoholu i kokainy.
Rola Collinsa jest pierwszą w karierze Al Pacino, w której aktor sam śpiewa. Przebój, z tego filmu został nagrany przez niego podczas autentycznego koncertu.
W filmie wykorzystano piosenki Lennona, które niekiedy służą za ironiczny komentarz, innym razem nadają perypetiom podstarzałego gwiazdora melancholijny wydźwięk.strona główna

Luty 2020