8 lipca 2022, g.19.00, sala koncertowa

ORKIESTRA KAMERALNA FŚ
AGNIESZKA ŚRODOWSKA dyrygent

Bilety w cenie 25 zł

W najbliższy piątek rozpocznie się cykl koncertów pt. LATO W FILHARMONII. Do udziału w koncercie zaprosiliśmy utalentowane artystki z Włoch, które w pierwszej części koncertu zaprezentują kameralne utwory na dwa fortepiany:
Ferenc LISZT (1811- 1886) Concerto Pathétique
Philippe GLASS (1937) Four Movements for two pianos cz. IV Vivace.
W drugiej części koncertu artystki wykonają z towarzyszeniem orkiestry i udziałem dyrygenta Koncert Es-dur na 2 fortepiany i orkiestrę Wolfganga Amadeusa MOZARTA.

SANDRA LANDINI od wielu lat koncertuje jako solistka w całej Europie. Występowała m.in. w: Monachium, Bergen, Szwajcarii, Monte Carlo, Wiedniu, Rzymie, Edynburgu, Lovran (Chorwacja), Frax (Hiszpania), a także w Lugano, Londynie, Paryżu, Krakowie, Norymberdze, Dublinie, Atenach. Wielokrotnie występowała w Stanach Zjednoczonych koncertując m.in. na Florydzie, w Atlancie oraz w stanie Georgia. W repertuarze posiada duety fortepianowe, utwory na cztery ręce,a także utwory na trzy fortepiany. Wydała płytę dla Phoenix Classics poświęconą Chopinowi i autorom rosyjskim (Rachmaninow, Bałakiriew, Glinka). Była laureatką konkursów krajowych i międzynarodowych.

FRANCESCA AMATO jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych i od lat prowadzi intensywną działalność koncertową, w ramach której występuje jako solistka oraz kameralistka w największych miastach Włoch i Europy m.in: Kolonii, Tuluzie, Wiedniu, Bułgarii, Rzymie, Concordia (Modena ), Palazzo Ducale w Wenecji, Turynie. W swoim dorobku ma nagranie płyty CD „Cudowne cierpienia” poświęconej muzyce na fortepian na cztery ręce Schuberta, Schumanna i Brahmsa.

AGNIESZKA ŚRODOWSKA
Dyrygent, teoretyk muzyki, aranżer, pianistka, organizator wydarzeń kulturalnych, prezes Polskiej Fundacji Promocji Kultury Muzycznej. Absolwentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na kierunku teoria muzyki, Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na kierunku dyrygentura symfoniczno-operowa w klasie dr Piotra Wajraka. Technikę dyrygencką doskonaliła pod okiem innych znakomitych dyrygentów podczas kursów mistrzowskich m.in.: Colin Metters (Royal Academy of Music London), Elżbieta Wiesztordt (Akademia Muzyczna w Gdańsku), Bohdan Jarmołowicz (Sinfonia Baltica), Gabriel Chmura. Współpracowała z szeregiem znaczących zespołów orkiestrowych, m.in. w Bydgoszczy, Zielonej Górze, Lublinie, Sopocie, Krakowie, Gdańsku, Kielcach. W latach 2013-2016 współpracowała z niemiecką agencją Word Wide Events, dyrygując ponad 160 koncertów w takich krajach, jak: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Holandia, Belgia, Szwecja, Włochy. Obecnie na stałe współpracuje z Orkiestrą ZPSM w Kielcach oraz Filharmonią Zielonogórską.