Noworoczne koncerty rozpoczynamy w porywających, karnawałowych rytmach. Już 7 stycznia zapraszamy na muzykę filmową, a autorski scenariusz koncertu zawiera hitowe ścieżki muzyczne z takich filmów, jak: Seksmisja, Vabank czy Na kłopoty Bednarski. Kompozytorem piosenek i utworów orkiestrowych nagrywanych do tych znakomitych obrazów jest Henryk Kuźniak, który zasiądzie na widowni podczas koncertu. Jako solista wystąpi Wojciech Stolorz – aktor łódzkich teatrów dramatycznych i muzycznych oraz Teatru Rozrywki w Chorzowie. Orkiestrę Symfoniczną FŚ poprowadzi doskonale znany na kieleckiej estradzie Janusz Powolny – pomysłodawca programu.

W programie m.in.:
Lot bociana z filmu Seksmisja (reż. J. Machulski)
Temat z filmu W środku lata (reż. F. Falk)
Piosenka z serialu Na kłopoty Bednarski (reż. P. Pitera)
Blues na Kwintę – z filmu Vabank (reż. J. Machulski)
Tango d’amore z serialu Na kłopoty Bednarski (reż. P. Pitera)
Jeszcze raz Vabank – piosenka z filmu Vabank II, czyli riposta (reż. J. Machulski)
Parkietowy foxtrot – z filmu Vabank (reż. J. Machulski)
W życiu potrzebne są pieniądze – piosenka z serialu Sukces (reż. K. Gruber)
Ragtime – z filmu Vabank (reż. J. Machulski)


WOJCIECH STOLORZ
Jest absolwentem wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi. Ukończył także Studiu m Piosenki „Pro Forum” w Łodzi. Występuje w tamtejszych teatrach – dramatycznych i muzycznym, jak również współpracuje z dorocznym Festiwalem Filmowym. Grał m.in. w sztuce Wyzwolenie S. Wyspiańskiego w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi, uhonorowanej Złotą Maską za najlepsze przedstawienie w sezonie 2007/2008. Śpiewa m.in. w spektaklu Broadway róg Północnej w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Od 2009 zatrudniony jest w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Od kilku lat z powodzeniem wykonuje piosenki Henryka Kuźniaka.


JANUSZ POWOLNY
Gry na fortepianie uczył się w Konserwatorium Muzycznym w Bernie (Szwajcaria), następnie w Szkole Muzycznej im. Elsnera w Warszawie, którą ukończył z wyróżnieniem w klasie A. Radziwonowicz. Studiował dyrygenturę w Akademii Muzycznej w Warszawie (dyplom w klasie prof. R. Dudka), w Hochschule für Musik w Monachium oraz w Wiedniu, w Mozarteum w Salzburgu, w Ecole Normale de Musique w Paryżu, a także podczas licznych kursów mistrzowskich w wielu krajach Europy. W 1994 został finalistą najpoważniejszego międzynarodowego konkursu dyrygenckiego im. Ansermeta w Genewie, a w 1995 laureatem konkursu w Paryżu. Obecnie jest dyrektorem Orkiestry Kameralnej „Sinfonietta Polonia” i Agencji Artystycznej JP.



góra