1 grudnia 2020, wtorek, g. 18.30, sala koncertowa

AGNIESZKA ŚRODOWSKA dyrygent
ARTUR JAROŃ prowadzenie

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach

Trzeci z kolei koncert prezentujący laureatów Konkursu Szkoły Muzycznej.

Konkurs ma już długą historię. Odbywa się co dwa lata i jego celem jest wyłonienie utalentowanej młodzieży prezentującej interpretacje najtrudniejszej literatury muzycznej.
Pomysł zorganizowania cyklicznej imprezy daje szansę młodym muzykom na kontakt z kielecką publicznością oraz na pełniejszą integrację środowiska muzycznego.

AGNIESZKA ŚRODOWSKA
Dyrygent, teoretyk muzyki, aranżer, pianistka, organizator wydarzeń kulturalnych. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku teoria muzyki oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunku dyrygentura symfoniczno-operowa w klasie dra Piotra Wajraka. Technikę dyrygencką doskonaliła także pod okiem innych znakomitych dyrygentów, jak: m.in.: Colin Metters (Royal Academy of Music London), Elżbieta Wiesztordt, Bohdan Jarmołowicz (Sinfonia Baltica), Gabriel Chmura. Współpracowała z szeregiem znaczących zespołów orkiestrowych (m.in.: Filharmonia w Bydgoszczy oraz w Lublinie, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Polska Filharmonia Sinfonia Baltica, Festiwalowa Orkiestra Symfoniczna w Krakowie, Gdyńska Orkiestra Symfoniczna, Orkiestra Symfoniczna Tutta Forza, WW Events Orchestra. W latach 2013-16 współpracowała z niemiecką agencją Word Wide Events na stanowisku dyrygenta. W firmie tej zadyrygowała ponad 160 koncertami w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Szwecji, we Włoszech. Obecnie na stałe współpracuje z Orkiestrą ZPSM w Kielcach i Elbląską Orkiestrą Kameralną.

ARTUR JAROŃ
Dyrektor ZPSM im Ludomira Różyckiego w Kielcach oraz Międzynarodowego Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Kielcach.