Strona główna | Wstecz

9 grudnia 2015, środa, g. 18.30, sala koncertowa

YENTL
Projekcja filmu w reżyserii BARBRY STREISAND

JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Akcja filmu rozgrywa się w początkach XX wieku. Młoda i niezwykle utalentowana dziewczyna buntuje się przeciw ortodoksyjnej tradycji zabraniającej kobietom uczenia się. Chcąc pogłębiać swoją wiedzę, Yentl (w tej roli Barbara Streisand) postanawia przebrać się za chłopca i zdawać egzaminy na studia. Dzięki swej błyskotliwości Yentl, która przybiera męskie imię Anshel, zdobywa wśród studentów dużą popularność. Sprawy zaczynają się komplikować, kiedy zakochuje się w swym szkolnym koledze...



4 listopada 2015, środa, g. 18.30, sala koncertowa

SEN O WARSZAWIE
Projekcja filmu w reżyserii KRZYSZTOFA MAGOWSKIEGO

JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Pierwszy duży film biograficzny o Czesławie Niemenie, ikonie polskiej muzyki rozrywkowej. Okazją do jego realizacji stała się 10. rocznica śmierci charyzmatycznego artysty, zmarłego w styczniu 2004 roku. W filmie wykorzystano wiele nieznanych dotąd materiałów archiwalnych, które rzucają nowe światło na życie Niemena. Opowiadają o nim barwnie członkowie rodziny, zaprzyjaźnieni muzycy, krytycy, dziennikarze muzyczni. Fani artysty przypomną sobie jego najważniejsze przeboje, a starsi widzowie – własną młodość.



7 października 2015, środa, g. 18.30, sala koncertowa

KOPIA MISTRZA
Projekcja filmu w reżyserii AGNIESZKI HOLLAND

JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Fikcyjna opowieść o skomplikowanych relacjach pomiędzy starzejącym się już Ludwikiem van Beethovenem i młodą Anną Holtz - utalentowaną studentką konserwatorium podejmującą się pracy w charakterze kopistki. Anna, która sama komponuje, wierzy, że współpraca z Beethovenem może stać się dla niej okazją do rozwinięcia własnych umiejętności. Jednak dotknięty głuchotą muzyczny geniusz okazuje się osobą niezwykle trudną we współżyciu. Znakomite kreacje Eda Harrisa jako Beethovena oraz Diane Kruger w roli kopistki.



13 maja 2015, środa g. 18.30, sala koncertowa

KONCERT
Projekcja filmu w reżyserii RADU MIHÄILEANU

JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Wybitny rosyjski dyrygent zostaje oskarżony o zdradę i zdegradowany do pozycji sprzątacza w teatrze. Po 30 latach nadarza się okazja, by znowu zagrał koncert ze swoją orkiestrą. Koncert był nominowany do Złotego Globu jako najlepszy film zagraniczny. Zdobył sześć nominacji do francuskich Cezarów i otrzymał dwie statuetki w kategoriach: najlepsza muzyka filmowa i najlepszy dźwięk. W roli młodej skrzypaczki wystąpiła gwiazda Bękartów wojny Quentina Tarantino - Mélanie Laurent.



22 kwietnia 2015, środa, g. 18.30, sala kameralna

MAESTRO RODZIŃSKI

BOŻENA GARUS-HOCKUBA reżyseria, słowo wstępne

Film dokumentalny poświęcony wybitnemu dyrygentowi Arturowi Rodzińskiemu. Obraz przedstawia drogę artystyczną Rodzińskiego, począwszy od studiów w Wiedniu, pierwszych sukcesów w Operze Lwowskiej i Warszawskiej, poprzez kolejne etapy kariery w USA i Europie. Uwieńczeniem jego kariery było kierowanie przez 4 lata Filharmonią Nowojorską (1943–1946).

Wstęp wolny na podstawie zaproszeń - do odbioru w kasie Filharmonii od 30 III.



15 kwietnia 2015, środa, g. 18.30, sala kameralna

GRANATOWY ZESZYT

NATASZA ZIÓŁKOWSKA-KURCZUK reżyseria
Film dokumentalny poświęcony Witoldowi Lutosławskiemu.

MONIKA RUDKOWSKA słowo wstępne

Film, którego narratorem jest Leszek Możdżer, powstał w oparciu o notatki-refleksje Witolda Lutosławskiego dotyczące tematów związanych z muzyką i sztuką, jak również rolą artysty we współczesnym świecie. Obraz ostatnio został zakwalifikowany do finału Festiwalu w Nowym Yorku (New York Festivals World's Best TV & Films) oraz uzyskał nominację do Polskiej Nagrody Filmowej Orły w kategorii najlepsza muzyka.

Wstęp wolny na podstawie zaproszeń.



25 marca 2015, środa, g. 18.30, sala koncertowa

HERBIE HANCOCK. MOŻLIWOŚCI
Projekcja filmu w reżyserii DOUGA BIRO i JONA FINE
JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Obraz jest intymnym portretem Herbiego Hancocka, wybitnego i niezwykle uzdolnionego artysty, którego muzyka urzekła mieszkańców najdalszych zakątków świata. Dokument idealnie również oddaje wpływ, jaki muzyka i styl komponowania Hancocka wywarły na współcześnie tworzących artystów, którzy wychodząc poza schematy, odkryli w sobie nieznane do tej pory możliwości.
Film trwa 1 godz. 30 min.



11 lutego 2015, środa g. 18.30, sala koncertowa

MĘŻCZYŹNI WOLĄ BLONDYNKI
Projekcja filmu w reżyserii HOWARDA HAWKSA
JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Doskonała komedia z duetem: Marylin Monroe i Jane Russell. Dwie piosenkarki będące przyjaciółkami, Lorelei Lee oraz Dorothy Shaw, odbywają podróż promem do Paryża. Ich tropem rusza prywatny detektyw, który ma znaleźć dowody zdrady jednej z nich…
Film trwa 1 godz. 31 min.



21 stycznia 2015, środa g. 18.30, sala koncertowa

FLAMENCO, FLAMENCO
Projekcja filmu z 2010 r. w reżyserii CARLOSA SAURY

JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne

Carlos Saura odkrywa tajemniczy i uwodzący świat kultury flamenco. W tej odsłonie obok dźwięków równie ważną rolę gra hiszpańskie malarstwo, stanowiące istotne tło scenograficzne. Ekran wypełnili dźwiękami między innymi Eva Yerbabuena, Sara Baras, Israel Galván, Farruquito, czy Rafael Estévez & Nani Paños.




ARCHIWUM

Rok 2019
Rok 2018
Rok 2017
Rok 2016
Rok 2015
Rok 2014
Rok 2013
Rok 2012


góra góra



   O Filharmonii  | Aktualności  | Program  | Edukacja  | Bilety  | Wydawnictwa  | Darczyńcy  | Galeria  | Ogłoszenia  | Kontakt

Copyright © 2003 - Grabka.